Skip to content

Gwinnett County All County Cross Country Banquet at Meadowcreek High, Thursday, November 30, 2017

andrewandteam78_n

ongratulations to all of the honorees at the 2017 All County Cross Country Banquet

Program GCPSxcBanquet2017

Slideshow ALLcounty2017slideshow

WEBSITE http://gwinnettxctf.com/

MikeBoudreau_o

All County Boys Team

Axel Avalos            Central Gwinnett

Kai Brickey               Collins Hill

Chris Cherono           Grayson

Gyasi Cockrell            Collins Hill

Myles Collins             Archer

Chase Condra          Peachtree Ridge

Christian Corsello       Parkview

James Cragin            Archer

David Gunn               Grayson

Alex Haggard         Peachtree Ridge

Ethan Jarrett             Mill Creek

John Klima                Archer

Nathaniel Larraxabal   Lanier

Luke McNeil              Brookwood

Gabe McNett             Grayson

Joseph Much             Mill Creek

Brian Ricks                Mill Creek

Michael Rowe            Dacula

Anthony Urmetz         Collins Hill

Thomas Ridley           Brookwood

All County Girls Team

Abby Carmack      Peachtree Ridge

Ayden Drake             Providence

Skyler English            Dacula

Lyndsey Fowler     North Gwinnett

Olivia Fuller              Mill Creek

Lisa Garay-Marines     Brookwood

Hannah Gatland         Brookwood

Chloe Hetherington     Mountainview

Mary Katheryn Knott  Peachtree Ridge

Makenna Kulzer       North Gwinnett

Kayla Langston          Grayson

Sarah Melkerson      North Gwinnett

Camryn Petit             Mill Creek

Marisa Petit               Mill Creek

Abby Pinkerton        North Gwinnett

Alexis Rodriguez        Brookwood

Reese Sadler             Brookwood

Abigail Snyder         North Gwinnett

Madison Watts           Mountainview

Jennifer Woollery       Providence

All County Honorable Mention Cross Country Runners

Archer

Sarah McCartney     Lucas Bumgarner

Berkmar

Naomi Michael      Ishamel Mohammed

Brookwood

Diana Evans            Zach Roberts

Central Gwinnett

Melissa Flores         Isaias Padilla

Collins Hill

Rebecca Shaefer    Joel Gregory

Dacula 

Najiyah King          Jacob Gilbert

Discovery

Sol Mendoza   Pablo Muniz-Gutierrez

Duluth

Valeria Angel          Connor Creedon

Greater Atlanta Christian

David Reed

Grayson

Eva Ross                Ty Freeman

Hebron Christian

Amanda Jackson     Ethan Selph

Lanier

Zoie Gardner                Luke Cranor

Meadowcreek 

Charlotte Hope        Timothy Lawrence

Mill Creek

Hadley Rhine                 Josh Hall

Mountainview

Amy Kim                       Caleb Iwan

Norcross

Maggie O’leary          Gabriel Schlicht

North Gwinnett

Erica Hambacker         Stephen Pipes

Parkview

Andrea Ploussard        Tristan Autry

Peachtree Ridge

Angie Gonzalez           Brett Kerbey

Providence Christian

Taylor Simmons           Landon King

South Gwinnett

Georgette Kalondji         Keith Richard

Shiloh

Suraihyah Sule           Robert Cranston

Wesleyan

Caitlin Kelly                   Mac Howie

andrewandJAck0_n

Coach Andrew Hudson with his dad, Jack Hudson

HALL OF FAME

Coach Andrew Hudson (Collins Hill)

Kirubel Erassa (Grayson)

Nancy Vitoria (Brookwood)

Girls Runner of the Year    Mary Kathryn Knott (Peachtree Ridge)

Boys Runner of the Year      Chase Condra (Peachtree Ridge)

Girls Coach of the Year John Rowland (North Gwinnett)

Boys Coaches of the Year Mike Boudreau and Maranda Garrett (Hebron)